نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عصبانیت دوران قاعدگی

992
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

عصبانیت دوران قاعدگی

سرتان درد می‌کند، از نظر روحی و جسمی احساس خستگی می‌کنید و از همه مهم‌تر آن که اصلا تحمل شنیدن صحبت‌هایی را که به هر دلیلی با

آن موافق نیستید، ندارید و نسبت به آنها بشدت واکنش نشان می‌دهید.شما ممکن است دچار سندرم پیش از قاعدگی شده باشید. به بیان دیگر

نشانه‌هایی را به طور ناخودآگاه بروز می‌دهید که ثابت می‌کند، در آستانه دوران قاعدگی هستید. آشنایی با نشانه‌های این دوره که هر ماه در خانم‌ها

با شدت و ضعف متفاوت بروز می‌کند، به شما کمک می‌کند تا آگاهانه نسبت به آنها برخورد و با روش‌هایی نیز آنها را کنترل کنید. اگر به دنبال علت این

مساله می‌گردید که چرا بعضی وقت‌ها بدون آن‌که علت خاصی داشته باشد، عصبانی می‌شوید و اگر کسی ناراحت‌تان کند، به سرعت زیر گریه

می‌زنید یا حتی بی‌دلیل و به طور عصبی و بشدت غذا می‌خورید، می‌توانید تقصیر را بدون احساس گناه به گردن نامتعادل بودن ترشح هورمون‌های

استروژن، پروژسترون و در مواردی کمبود انواع ویتامین و آهن در بدنتان بیندازید. به بیان دیگر نشانه‌های پیش از قاعدگی، به دلیل این رخ می‌دهد که

بدن به تغییرات هورمونی حساس می‌شود. در واقع ۱۰ روز پیش از شروع قاعدگی، سطح هورمون‌های پروژسترون و استروژن در بدن به سرعت تغییر

می‌کند و این تغییر باعث به وجود آمدن علائمی مانند نفخ شکم، تغییرات خلق و خو، کم‌حوصله و زود رنج شدن، سردرد، حساسیت سینه‌ها و

می‌شود. نزدیک ۹۰ درصد از زنان پیش از شروع پریودشان این نشانه‌ها را تجربه می‌کنند. جالب آن‌که نزدیک به کمتر از ۲۰ درصد از خانم‌ها، در این

دوران دچار نشانه‌های شدیدتری نیز می‌شوند که روی فعالیت‌های طبیعی‌ زندگی و حتی روابط شخصی‌شان تاثیر می‌گذارد. دکتر زهرا مالایی،

متخصص زنان و زایمان می‌گوید: برخی از محققان معتقدند که نشانه‌های پیش از قاعدگی صرفا به تغییرات هورمونی در زنان بستگی ندارد، بلکه

شرایط عصبی فرد در روزهای پیش از آن در شدت بروز این علائم نقش دارد. یعنی زنانی که زمینه عصبی دارند، تغییرات خلق و خویی بیشتری را در

این دوران از خود بروز می‌دهند. بعلاوه با افزایش سن و نزدیک شدن به دوران یائسگی به دلیل بروز تغییرات هورمونی خاص، زنان، عصبی‌تر می‌شوند،

یعنی علائمی چون اضطراب، خستگی و افسردگی را بیشتر بروز می‌دهند. رفتارهای پراسترس زنان در این دوره بر روابط آنها با دیگر افراد خانواده،

بخصوص با همسرانشان بسیار تاثیر می‌گذارد. بی‌شک آگاه کردن همسر از این علائم و دلیل تغییر رفتارها و به بیان دیگر درک کردن خانم‌ها در این

شرایط در کاهش علائم پیش‌از قاعدگی بسیار موثر است.دکتر مالایی می‌افزاید: امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا به افراد خانواده در ارتباط با نحوه

برخورد با زنان در این دوره آگاهی داده می‌شود. در این راستا همسر و فرزندان یک خانم باید بدانند که در مقابل واکنش‌های عصبی مادر خانواده،

سکوت و از برخوردهای متقابل جلوگیری کنند.مشارکت همسران در کارهای مربوط به خانم‌ها مثل کمک در نگهداری فرزندان و امور خانه نیز در آرامش

بخشیدن به خانم‌ها بسیار موثر خواهد بود. از سوی دیگر، خانم‌ها برای کاهش استرس‌هایشان در این دوران باید فعالیت‌های ذهنی و بدنی خود را تا

حدی کاهش دهند.یک توصیه جدی به خانم‌ها در این دوران آن است که ورزش کنند، بخصوص وقتی که حس می‌کنند، بی‌حوصله و کم‌تحمل شده‌اند.

دکتر مالایی می‌گوید: پیاده‌روی قبل از شروع قاعدگی در کاهش درد آن بسیار موثر است. علاوه بر اثرات جسمی، قدم زدن موجب احساس آرامش و

کاهش استرس نیز می‌شود. زنان می‌توانند با تعیین زمان قاعدگی، از روزهای قبل ازشروع این دوره با انجام ورزش و تکنیک‌های انبساط فکری همچون

یوگا به کنترل و کاهش شدت نشانه‌های آن کمک کنند. آنچه نباید فراموش شود آن که زنان سعی کنند چند روز پیش از قاعدگی، تا پایان دوره 7 یا 10

روزه قاعدگی در خوردن غذا زیاده‌روی نکنند و از خوردن غذاهای بسیار شیرین و پرنمک بپرهیزند. بعلاوه به جای خوردن غذاهای حجیم و زیاد، بیشتر از

میوه و سبزیجات تازه، ‌مرغ و ماهی استفاده و سعی کنند آنها را با حجم کم مصرف کنند. بعلاوه از مصرف مواد نفاخ از 7 ـ 5 روز قبل از شروع عادت

ماهانه بشدت پرهیز کنند. مصرف مکمل‌های غذایی یعنی کلسیم و ویتامین بسیار مفید است، کما این که بسیاری از بیماران وقتی انواع ویتامین و

مواد معدنی به مقدار مناسب دریافت می‌کنند، کمتر دچار گرفتگی‌های عضلانی می‌شوند. استفاده از کلسیم، پتاسیم و منیزیم می‌تواند در کاهش

درد دوران قاعدگی نیز موثر باشد. نکته دیگر آن‌که مصرف کافئین را در این دوران باید به حداقل کاهش داد؛ چراکه مصرف کافئین موجود در قهوه، چای و

نوشابه‌های گازدار و شکلات ، تحریکات عصبی دوران قاعدگی را بیشتر می‌کند. درد قبل از قاعدگی هم عارضه شایعی است که تعداد زیادی از دختران

و زنان با نزدیک شدن به دوره قاعدگی دچار آن می‌شوند، به نظر می‌رسد این دردها ناشی از انقباض رحمی هستند اما فراموش نکنید که اضطراب و

تنش‌های عصبی در بروز این دردها تاثیر دارد. دکتر مالایی در این باره می‌گوید: دردهای دوران قاعدگی هم معمولا در یک یا دو روز ابتدای قاعدگی بروز

می‌کند که نشانه تخمک‌گذاری هستند، ولی در صورت طولانی شدن این دردها، خانم‌ها می‌توانند از مسکن‌هایی چون بروفن و در صورت تداوم از

مسکن‌های کدئینی استفاده کنند، البته در برخی موارد هم می‌توان از قرص‌های هورمونی برای کاهش این دردها استفاده کرد. فراموش نکنید هر

چقدر در ایجاد آرامش و دور بودن از تنش‌های عصبی موفق‌تر باشید، در دوره پیش از قاعدگی، پس از آن و حتی در روزهایی غیر از آن از تغییرات خلقی و عصبی، کمتر آسیب خواهید دید.
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

2. 3 کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : عصبانیت دوران قاعدگی

اصن خوشم میاد من ی چی میگم فورا پیگیرش میشی سعید
    خوب کاری کردی ک این تایپیک رو گذاشتی
    کامل و جامع هست داداش
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

4. 2 کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط سوگل1 نمایش پست ها
    اصن خوشم میاد من ی چی میگم فورا پیگیرش میشی سعید
    خوب کاری کردی ک این تایپیک رو گذاشتی
    کامل و جامع هست داداش
    بعله دیگه ابجی بزرگه هرچی بگه من پیگیر میشم
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    11

ویرایش توسط سوگل1 : 07-01-2015 در ساعت 09:57 AM
    امضای ایشان

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12274
    تشکـر
    444
    تشکر شده 347 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed021 نمایش پست ها
    بعله دیگه ابجی بزرگه هرچی بگه من پیگیر میشم
    چه برادر خواهراي خوبي
    امضای ایشان
    هدف های محدود زندگی را محدود می کنند!

9. کاربران زیر از عباس 95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    11

ویرایش توسط سوگل1 : 07-01-2015 در ساعت 09:58 AM
    امضای ایشان

11. کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)